01 Nisan 2023 Cumartesi - 18:02 - İyi Günler
ÇEKMEKÖY HOSTING TARİHÇESİ
Veri Merkezi Foto
Nictr İnternet Hizmetleri Ticaret Logosu
GEÇMİŞTEKİ TECRÜBELERİMİZ

2003 yılı başlarında, Sigortacılık Sektöründe çalıştığım zamanlarda, benden daha önceleri Web Tasarım ve Hosting işlerini öğrenen bir arkadaşımın beni bilgilendirmesi ile başlayan internet sitesi yapmayı öğrenme serüvenim halen de kendi çapımda devam etmektedir.

2004 yılında; bir tanıdığımın yeni açtığı işyeri için bir web sitesi yaptırmak için bana başvurmasıyla ticari anlamda ilk web sitesinin tasarımını yapmış oldum. O yılların web tasarım teknikleri ve benim o zamanki tasarım bilgim ile yaptığım internet sitesi, sahibinin fazlasıyla işini görüp, maddi açıdan da sahibine faydası olmuş idi. Aynı web sitesi halen de kullanılmaktadır.

2006 – 2007 yıllarına geldiğimizde ise; kendime ait mesleki bilgi paylaşımı ve kişisel sitelerimin haricinde, Hosting Satışı ve Web Tasarımı işleri için bir “Hosting Satışı Sitesi” açarak hosting piyasasına girmiş oldum.

2011 yılına kadar web tasarımını yaptığım internet sitelerinin domain ve hosting ihtiyaçları için birçok büyük Hosting Firması ve Veri Merkeziyle çalıştım.

2006 – 2011 yılları arasında; Hosting Satışını belirli bir süre Sunucu Kiralama şeklinde yapmaya çalışsam da gerek sunucu kurulumu ve yönetimi hakkında uzmanlık sahibi olmadığımdan gerekse de sunucu maliyetlerinin artması sonucu hosting satışı işlerimi “Bayi Hosting” şeklinde yapmaya karar verdim.

2011 yılında tanıdığım, merkezi İzmir’de bulunan İnternet Tescil (Nictr İnternet Hizmetleri Ticaret) Firmasının domain, hosting, ssl sertifikası, sunucu kiralama ve birçok ihtiyacımı düzgün ve uzun vadede sorunsuz karşılaması sonucu bütün web sitelerimi bu firmaya taşıdım.

2011 yılından bugüne kadar İnternet Tescil (Nictr İnternet Hizmetleri Ticaret) firması ile küçük çapta da olsa devam eden iş ilişkimiz karşılıklı memnuniyet içerisinde sürmektedir.

Yıllar içerisinde yaşadığım çeşitli sağlık sorunları ve yaş itibariyle; işlerimin benden daha tecrübeli, bilgili ve güvendiğim profesyonel kadroların denetiminde olmasını doğru buldum.

Bu konudaki iş ortağımın da “İnternet Tescil” (Nictr İnternet Hizmetleri Ticaret) firması olmasına karar verdim.

Bu Sebeple;

Web Sitemde satışa sunduğum Hosting Paketleri, Domain Fiyatları, SSL Sertifikaları, Marka Tescili, Sunucu Kiralama ve Satışı ve benzeri Hizmetler, İzmir Ticaret Sanayi Odasına Kayıtlı olan “İnternet Tescil (Nictr İnternet Hizmetleri Ticaret) Firması” üzerinden yapılmaktadır.

İnternet Tescil Ticaret Odası Kaydı